Alates 1. jaanuarist 2024 ei pea me kodus sortima ainult klaasi, plasti ja paberit, vaid ka biojäätmeid. Tegemist on väikese, kuid olulise muudatusega, mis võimaldab anda kõigil oma panuse planeedi ressursside säästmisse. Kas sa pole kindel, kuidas jäätmeid lihtsalt ja mugavalt sorteerida? Ära muretse, me aitame sind.
Üks, kaks, kolm – ja veel üks kast
Sinu kodus võiks olla prügikaste vähemalt nelja liiki jäätmete sortimiseks: klaas, paber, plast ja biolagunevad jäätmed. HÅLLBAR prügikastid vastavad erinevatele vajadustele ja neid saab kodus paigutada ükskõik kuhu kas eraldi või näiteks integreerituna köögikappi või -sahtlisse.
Virnasta. Sordi. Korda!
Kui sa arvad, et prügi sortimine on ainult neile, kelle köök on piisavalt suur mitme prügikasti mahutamiseks, siis suurus ei puutu tegelikult asjasse. Sortida saab ka siis, kui kui sul on ruumi ainult ühe prügikasti jaoks. Soeta selleks lihtsalt SORTERA kaantega prügikastid. Need on virnastatavad, mis tähendab, et sa saad neid üksteise peale pannes ruumi säästa.
Enne kui alustad …
… vasta paarile küsimusele.
Milliseid jäätmeid sinu majapidamises kõige rohkem tekib?
Sobita oma prügikastide suurus tekkiva prügi kogusega. Paljudes majapidamistes on kõige suuremat kasti vaja plasti jaoks. Ja kuna biolagunevaid jäätmeid viiakse sagedamini välja, pole nende jaoks suurt prügikasti tarvis.
Kui palju ruumi sul on?
Kui valamu alla mahub palju ja seal on sobivas suuruses kappe, saad kõiki jäätmeid sortida ühes kohas. Kui aga selgub, et valamukapp on liiga kitsas või vesilukk võtab liigselt ruumi, tuleks otsida teisi lahendusi. Näiteks võid paigutada valamu alla biolagunevate jäätmete kasti ja tõsta klaasi, plasti või paberi kogumiseks mõeldud prügikastid mujale, näiteks sahvrisse, garaaži või esikusse.
Järgmised sammud
Oleme enam kui kindlad, et saad kõik pakendid ja toidujäägid õigesse prügikasti paigutatud, kuid ära piirdu ainult sellega. Astu sammuke kaugemale: vähenda toidujäätmeid, väldi pakendatud toiduainete ostmist ning lõpeta kilekottide ja muude ühekordselt kasutatavate esemete tarbimine. Mida vähem jäätmeid sa toodad, seda lihtsam on neid sortida ja ringlusse võtta.