Nii nagu pole olemas kahte täpselt ühetaolist inimest, pole olemas ka kahte ühesugust magamistuba. Pole vahet, kas su magamistuba on väike või avar – õige mööbel, valgustid, värvid ja tekstuurid aitavad sellest teha paiga, kuhu sul on alati hea meel sisse astuda.
Suurema toa kapid ja riiulid
Suuremas toas on ka rohkem ruumi omaniku huvide jaoks, ja selles magamistoas on fookuses mood ja rõivad. Kappide ja riiulite kombineerimine annab võimaluse osa esemetest uste taha peita ja osa nähtavale jätta. Kui sa oma rõivaid tõesti armastad, siis miks mitte neist rõõmu tunda ka siis, kui sa neid parajasti ei kanna?
Isiklik töökoht
Kui kodus töötamist tuleb ette üsna tihti, siis miks mitte luua selleks päris eraldi ala? Kahe riidekapi vahele paigutatud kirjutuslaud täidab seda otstarvet suurepäraselt ja tänu otse selle kohal olevale kapile on vajalikud paberid ja kirjatarbed alati käepärast ega hõiva laual – või mõtetes – liigselt ruumi.
„Sinu tuba võib väljendada seda, kes sa oled – alates su lemmikvärvidest ja lõpetades sinu kuulatud muusikaga. Kõige tähtsam on luua õhkkond, kus tunneksid ennast alati hästi.“
Hans Blomquist
Sisekujundaja
Kuidas tuju, nõnda valgus
Valgustus on üks kõige lihtsamaid ja kiiremaid viise ruumi õhustiku muutmiseks. Funktsionaalne valgustus – näiteks kirjatöös asendamatu laualamp või lugemislamp – on väga praktilised, kuid oluline on mõelda ka sumedama valgusega lampidele, mis tõstavad tuju ja loovad meelolu.
Värvi tuba avaramaks
Ruumis piiratud värvipaleti kasutamine annab sellele rahulikuma ja korralikuma ilme. Huvitaval kombel loob see ka illusiooni, et ruum on tegelikust suurem – väiksema toa puhul on see tõeline lisaväärtus.
Väiksema toa hoiulahendused
Ehkki suured kapid ja riiulid on väga praktilised, võivad nad väiksemas toas liiga pealetükkivalt mõjuda. Ja vahel nad lihtsalt ei mahu sinna! Sellisel juhul aitavad visuaalset ruumi juurde võita näiteks riidestange, riidepuutoru või riiulid, mis samas teevad ka otsitud eseme leidmise kaugelt lihtsamaks.