Kuldne reegel
Lähtu magamisel kuldsest reeglist, mis põhineb 3/3 põhimõttel: jaga oma päev võrdselt kolmeks 8-tunniseks osaks – magamiseks, töötamiseks ja puhkamiseks. Kui kannatab vähemalt üks kolmandik, siis see mõjutab kahjuks ka teisi osasid. Halva unega inimene ei suuda töötada ja tal pole energiat, et kvaliteetselt puhata. Samamoodi on võimatu öösel korralikult välja puhata, kui sa teed liiga palju tööd ja ei puhka päeval piisavalt. Seega maga öösel vähemalt 7 kuni 9 tundi.
Vähem und, rohkem kaloreid
Arstide sõnul võib isegi üks puudujääv unetund su keha mõjutada. Selleks, et seda ühte tundi tasa teha, pead sa neli ööd korralikult magama. Samuti näitavad teaduslikud uuringud, et unepuuduse korral tarbib inimene järgmisel päeval keskmiselt 200 kcal rohkem, võrreldes korralikult maganud inimesega. Seega, kui sa ei taha, et su käsi kolmanda šokolaadibatooni või lisaportsu järele haaraks, proovi vähemalt üks tund kauem magada.
Sa ei pea magama nagu nott
Mõned inimesed arvavad, et kvaliteetuni tähendab seda, et sa jääd jalapealt magama ja avad oma silmad alles kuke ja koiduga. Tegelikult on täiesti normaalne öösel 5 korda üles ärgata. Ja mida vanemaks inimene saab, seda rohkem ta öösel ärkab.
Kasulikud nõuanded paremaks uneks
1. Loo omale magamamineku rituaalid: käi duši all, näksi midagi jne. Jah, sa lugesid õigesti, kui sa oled näljane nagu hunt, ei tule ka uni nii kergesti, mistõttu ei soovitata tühja kõhuga magama minna. Sul aitavad uinuda näiteks banaanid, juust, kodujuust, piim ja kalkuniliha. Siiski peaks see olema ainult tilluke amps, mitte suur toiduportsjon.
2. Ole päeval rohkem valguse käes. Selleks, et õhtul paremini uinuda, pead päeval olema piisavalt valguse käes. Mine iga päev õue, eriti siis, kui sa oled vanem, sest loomulik päevavalgus aitab õhtul vabastada vajalikke unehormoone. Õhtul vähenda valguse hulka nii palju kui võimalik ja kasuta õhtul või öösel pimendavaid kardinaid.
3. Soojenda oma keha, jahuta oma tuba. Kui sa tunned, et sul on jahe, on palju raskem uinuda. Selleks, et sul oleks mõnus ja soe, võta vanni, joo tassike teed, lülita küttekeha sisse või pane jalga soojad sokid. Sinu magamistuba peaks aga olema jahe, õhutatud ja pime. Teler, telefon ja muud sinist valgust kiirgavad seadmed rikuvad su ilusaid unenägusid.
4. Enne magamaminekut ära tarvita kofeiini, alkoholi ja ära suitseta. Enne magamaminekut, eelistatavalt kogu päeva teisel poolel, ei tohiks sa suitsetada ega tarvitada alkoholi ja kofeiiniga jooke, näiteks kohvi, kokakoolat või musta teed. See on vale arusaam, et alkohol aitab inimestel paremini uinuda. Jah, alkohoolsed joogid tekitavad alguses küll unise tunde, kuid sa ärkad tegelikult juba mõne tunni pärast, kuna alkohol ärritab ainevahetust, mis omakorda moonutab su magusat und.